ruua

Чому важливо добре виглядати навіть у найскладніші часи

Чому важливо добре виглядати навіть у найскладніші часи

Ну що сказати? Часи, звичайно ж, настали не прості.

А знаєте, які ще часи в історії Європи можна назвати особливо складними? 

Мабуть що – Темні Віки! Адже просто так цілу епоху Темними Віками не назвуть. 

Ви подумайте тільки: не дні, не тижні, не місяці навіть – а цілі століття! І усі – темні! 

Тобто, вони були настільки темні, що ми навіть не знаємо, що саме тоді відбувалося. Записів не залишилося. Просто чорна діра в історії. Дуже чорна. І дуже діра.

Відомо лише, що було дуже погано. І дуже довго.

Відбувалося буквально все погане, що можна тільки вигадати: навали варварів, падіння цивілізацій, руйнування держав, епідемії, зникнення цілих народів, втрата грамотності, моралі та забуття культури.

І знаєте, яких хлопців вважали в ту епоху найкрутішими, найжорстокішими і найнебезпечнішими? 

Звісно ж вікінгів!

Не дарма навіть зараз безліч молодих людей прагне багато в чому наслідувати воїнам півночі (нехай навіть і не знаючи нічого про них за межами того самого телесеріалу).

А знаєте, чим ще крім крутості та пристрасті до подорожей відомі вікінги? Чим вони свого часу досадили багатьом (дуже багатьом) іншим чоловікам по усій Європі? 

Та тим, що навіть на тлі темних століть, згарищ, жахів та руйнувань вікінги примудрялися добре виглядати! І тим викликали пекучу заздрість у конкурентів та ворогів!

Уявіть собі: стоїте ви такий, спираючись на бойову сокиру на тлі згарищ, навкруги дим, вогонь та жах. А ви такий здоровезний, грізний, з величезною рудою бородою! І борода ця ретельно вимита та розчесана! Тому що це світ навколо котиться кудись до часів Рагнареку. Світ, а не ви! А ви настільки крутий, що навіть в умовах Темних Віків завжди знайдете час, щоби зайти до цирульника! 

На вас же боги дивляться. Та предки. Причому, постійно.

Треба тримати марку. Серйозно. Жодних жартів.

По-перше, археологи знайшли дуже велику кількість норманських предметів, призначених для особистої гігієни та догляду за волоссям. Серед предметів, знайдених під час розкопок, зустрічаються нігтечистки, гребні, пінцети, гарні тази для вмивання, а сліди потертостей на зубах свідчать про те, що в ході були навіть зубочистки. Якщо предметів було так багато, вони безперечно були затребувані.

По-друге, збереглися свідчення того, як нормани бачили та зображували себе. Наприклад, зустрічаються скульптурні зображення чоловічих голів, виконані досить детально, з волоссям та бородами. Можна посилатися, наприклад, на дерев'яне декоративне різьблення на візку з Всеберзького поховання, що зображує трикутні чоловічі голови. На цих головах акуратна зачіска, елегантні, довгі, до вух хитро заплетені вуса і клиноподібні бороди, що закривають нижню частину обличчя, але залишають відкритими щоки. Датсько-англійський король Кнуд Великий на англійському малюнку 1030-х років зображений на весь зріст і там він стрункий, причесаний та елегантно одягнений.

По-третє, збереглися свідчення небагатьох грамотних європейців. Так, анонімний автор однієї з англійських хронік скаржиться, що в боротьбі за увагу жінок нормани вдаються до вкрай нечесних трюків – вони регулярно миються, зачісуються, акуратно стрижуть і миють бороди і, О ЖАХ, добре пахнуть! 

Це у той час, коли пристойний англієць мився щось пару разів на рік! Жінки, звичайно ж, вікінгами цікавилися, що викликало справедливе обурення анонімного хроніста.

Зберігся й інший анонімний англійський лист, в якому містяться повчання якоїсь людини, звернені до його брата Едварда. У листі автор просить брата дотримуватись звичаїв своїх англосаксонських предків, а не слідувати "датській моді" голити бороду і робити модну зачіску.

Ось такі були хлопці, ці вікінги. Найкрутіші хлопці з найстрашніших часів! 

Мабуть, нам теж є чому в них повчитися. Цілком можливо, це допоможе нам так само гідно перенести всі негаразди та труднощі!

Так що, якщо ви живете в Харкові і хочете бути як справжній вікінг, то у вас є чудова можливість бути причесаним і поголеним навіть на тлі найважчих часів! 

Запрошуємо вас зайти в барбершоп у Харкові за адресою: проспект Незалежності 17 або вулиця Культури 17. 

Чоловіча стрижка, традиційне гоління, стрижка вусів та бороди – все в кращому вигляді!

З десятої ранку до дев'ятої вечора вас там з радістю зустрінуть і обслужать найкращі фахівці (і взагалі хороші, привітні люди).

Обстановка у RETROBARBERSHOP гідна, цілком чоловіча. Вийдете звідти справжнім вікінгом.

А може і ким крутіше.

Це вже як забажаєте.

Оставить отзыв
Ваша оценка: