ruua

Чи ефективні сонячні панелі

Чи ефективні сонячні панелі

Ефективність сонячних панелей обчислюється як співвідношення потужності випромінювання, яке падає на панель, та потужності, яка виробляється панеллю. Це головний показник ефективності. Інакше кажучи, це кількість сонячного світла, яке потрібно для того, щоб створити одиницю електричної енергії. Завдяки покращенню умов та якості матеріалів ефективність сонячних батарей в середньому виросла на 20%. Компанія Sun-energy допоможе підібрати найпопулярніші сонячні батареї, а також підкаже правильний спосіб установки відповідно до реальної ситуації та конкретної мети.

Які фактори мають найбільший вплив на ефективність сонячних панелей

За генерацію електричної енергії відповідають кремнієві елементи, що знаходяться в поглинаючому шарі панелі. В сучасних панелях використовуються три типу складу кристалічних елементів. 

  1. Монокристалічний – його ефективність найбільша та може досягати 23%. Використовується надчистий кремній, який має псевдо квадратну форму, вирощують завдяки складної технології. 
  2. Полікристалічний кремній – це матеріал, який може видати від 15 до 18% ефективності. Виготовляється зі злитків невисокого ступеня очищення, можуть застосовуватись відходи надчистого кремнію.
  3. Аморфний кремній – ефективність складатиме 8% - відрізняється в першу чергу вагою тонкоплівкових панелей, яких знадобиться набагато більша кількість ніж монокристалічних.  

Окрім структури та якості кристалів кремнію, є ще фактори, завдяки яким ефективність панелей може бути поліпшена. До них входять: 

  • відповідність характеристик обладнання, його якість; 
  • втрати потужності в проводці та приладах;
  • швидкість процесу деградації;
  • правильно встановлене обладнання стосовно сонячних променів;
  • орієнтація модулів стосовно частин світу;
  • обраний кут нахилу;
  • якість обладнання, яке відповідає за сервіс.

Як підвищити ефективність сонячних батарей

Існує кілька способів збільшення коефіцієнта корисної дії панелі. Зараз популярним і доступним способом збільшення ККД панелей є використання оптимізатора потужності, який працює за принципом координування положення панелей стосовно точки з максимальною потужністю (MPPT). Цей пристрій проводить розрахунки оптимального положення панелей відносно куту потрапляння світла, де комбінація струму та напруги виробляє найбільшу кількість електроенергії.

Використання оптимізатора потужності може підвищити ефективність вашої електростанції, якщо одна або кілька панелей потрапляють у тінь протягом дня. При послідовному з’єднанні зменшення генерації електроенергії одним модулем призведе до зменшення генерації електроенергії модулями вздовж всієї лінії. Коли застосовується MPRT, він відстежує максимальну точку потужності кожного модуля окремо, підвищуючи загальну ефективність системи.

Для того, щоб обґрунтовано обрати ту чи іншу модель сонячної панелі та спосіб монтування станції краще звернутись до спеціалістів за порадою. Фахівці зроблять усі розрахунки та нададуть для вибору вам декілька варіантів ефективних сонячних станцій. 

Оставить отзыв
Ваша оценка: