ruua

Цікаві факти про сукні

Сукня вважається річчю жіночого гардероба. Але з якого часу так повелося? Треба розуміти, що в давні часи одяг геть не був розділений на чоловічій та жіночій. Як у Європі, так і на Сході всі носили щось на кшталт тунік — довгих сорочок, що були відомими ще давнім римлянам. Можливо, жіноче вбрання було оздоблено прикрасами та було більш довгим, порівняно з чоловічим.

Цікаві факти про сукні

Це у наш час літні сукні можуть підкреслювати фігуру жінки, або ж бути максимально зручними, наприклад, у спортивному стилі. У той період, коли мораль у суспільстві окреслювала церква, одяг мав ховати будь-які жіночі принади від поглядів. Добре, що зараз ми живемо у світській державі, а жінки вільні обирати одяг на свій смак. Тому гарні та сексуальні речі можна придбати в інтернет-магазині українського бренду THE LACE. В спекотний день приємно пройтись в легкій сукні з мусліну чи трикотажу.

Історія розвитку сукні

Прототипом саме жіночої сукні вважається не римська туніка, а єгипетський калазіріс. Він мав вигляд довгої сорочки, що зшита з двох прямокутних полотнищ. Єгиптянки не тільки шили незвичні для других народів вбрання, а й були першими законодавицями макіяжу, епіляції та парфумів. Коли римські солдати прийшли в Єгипет, вони з подивом та захопленням дивились на гнучких і ніжних єгиптянок. Жінки граціозно пересувались, а вплетені в їх волосся дзвіночки видавали мелодійний дзвін у такт їх кроків.

  • Сукні ставали прямим показником положення жінки у суспільстві та ставлення до неї. Як змінювалась мода протягом століть:
  • Європа середньовіччя страждала від війн та хвороб, тому ідеалом краси була вагітна та одночасно рахітична жінка. Містянки підкладали спеціальні подушечки, щоб живіт здавався випуклим.У Франції XVII сторіччя, в час правління Короля-Сонця, жінки відігравали не аби яку роль у політиці, але як фаворитки. Їх сукні повинні були підкреслювати сексуальність та статус. Дорогі тканини, пишність, шлейфи, велике декольте та безліч коштовних каменів.
  • XVIII та XIX сторіччя принесли спрощення у фасон речей. Були створені перші костюми, де сорочка та спідниця стали окремими частинами одягу.
    Емансипація у XX столітті повністю змінила ситуацію. З’явилася легендарна маленька чорна сукня від Шанель. Одяг став зручним та демократичним.

Сучасне ставлення до сукні

Зараз сукня поступилась більш комфортним штанам, яких у жіночому гардеробі безліч. Але завдяки різноманітним стилям та фасонам не здає позицій. Романтичний образ неможливо створити без такого вбрання. Багато протоколів зустрічей та офіційних заходів вимагає присутності жінок у вечірніх моделях. Цікаво, якщо мода розвивається по спіралі, може ми доживемо до часів, коли і сукня стане одягом унісекс?

Оставить отзыв
Ваша оценка: