ruua

Де купити апарат для вимірювання тиску

Раптова слабкість, запаморочення, головний біль, утруднення дихання, почервоніння обличчя, мушки перед очима можуть свідчити про відхилення артеріального тиску від норми. Якщо не реагувати на такі симптоми, то можуть швидко розвинутись серйозні стани, такі як порушення кровообігу головного мозку, інсульт, інфаркт, погіршення роботи внутрішніх органів та ін. Щоб своєчасно діагностувати патологію та вжити заходів, потрібен регулярний контроль артеріального тиску.

Де купити апарат для вимірювання тиску

Молодим і здоровим достатньо робити це раз на кілька місяців. Тим, хто страждає на серцево-судинні захворювання, діабет, має високі фізичні та психологічні навантаження потрібен регулярний моніторинг. Для цього рекомендується купити апарат для вимірювання тиску. Але, як розібратися у всьому різноманітті типів та моделей тонометрів? Для цього слід ознайомитись з особливостями кожного пристрою.

Які бувають тонометри

Апарат для вимірювання тиску може мати різну конструкцію та принцип роботи. Є такі типи тонометрів:

 • Механічні. Найбільш старі та примітивні типи вимірювачів, які заведено використовувати у медустановах. Вони складаються з плечової манжети, груші, манометра та стетоскопа. Це точні прилади, але тільки якщо ними користуватися правильно, чітко чути удари, а для цього потрібно мати добрий слух, а також уважно стежити за стрілкою на манометрі. Механічний апарат для вимірювання тиску не підходить людям похилого віку для самостійного застосування;
 • Напівавтоматичні. Такі тонометри простіші у застосуванні, ніж механічні, оскільки користувач вручну накачує повітря в манжету, після чого обробка інформації здійснюється електронним блоком і результат з'являється на дисплеї. Вони працюють на батареях. Напівавтоматичні вимірювачі крім тиску та пульсу можуть показувати результати попередніх вимірювань, аритмію та ін.;
 • Автоматичні. Найбільш зручні та прості пристрої для самостійного вимірювання. Вони відрізняються місцем кріплення манжети – на плече чи зап'ястя. Весь процес повністю автоматизований, апарат сам наповнює повітрям манжету, обробляє отримані дані та показує результат на екрані електронного блоку. Це найсучасніші, функціональні та технологічно оснащені пристрої. Пропонуються, як бюджетні моделі, ціна яких практично не перевищуватиме вартість механічних та напівавтоматичних приладів, а також багатофункціональні дорогі пристрої, що задовольняють потреби найвибагливіших користувачів.

Які автоматичні тонометри краще

Автоматичний апарат для вимірювання тиску для людей похилого віку – найоптимальніший варіант. Але, залежно від місця кріплення манжети, різняться конструктивні та експлуатаційні характеристики.

 1. Автоматичний тонометр із манжетою на плече. Він складається з електронного блоку, з'єднаного трубкою із плечовою манжетою. Прилад може живитись від електромережі або батарейок. Такий апарат рекомендується людям, які мають судинні патології та літнім користувачам. Це оптимальне рішення, якщо потрібен прилад для домашнього виміру;
 2. Автоматичний тонометр із манжетою на зап'ясті. У такому пристрої електронний блок поєднаний із манжетою – має вигляд браслета. Це компактний пристрій, що працює на батарейках. Він зручний у дорозі, може використовуватись у будь-яких умовах, не привертаючи уваги оточуючих. Однак при вимірюванні такою моделлю потрібно суворо дотримуватись правил, а саме в правильному положенні тримати руку. Електронний блок повинен бути рівно навпроти серця, інакше показники АТ будуть вищими або нижчими від реальних. Такі пристрої не рекомендуються людям після 45 років, оскільки приладу важко вловлювати пульсові хвилі з артерії на зап'ясті. З віком її стінки втрачають еластичність, тому результат може бути не коректним. Якщо людина похилого віку хоче купити тонометр на зап'ястя, то потрібна модель зі спеціальною манжетою, що знімає показання відразу з двох зап'ясткових артерій одночасно, що забезпечує точність показань.

Вибір тонометра

Купуючи прилад важливо звертати увагу на таке:

 • Принцип роботи – механіка чи електроніка;
 • Місце кріплення манжети – зап'ястя чи плече;
 • Розмір манжети – пропонуються моделі для немовлят, дітей та дорослих, є універсальна та збільшена манжета;
 • Форма та особливості манжети – є жорсткі каркасні манжети, також пропонуються моделі віялоподібної (конусоподібної) форми, що забезпечує краще прилягання до руки, а значить більшу точність показань. У деяких сучасних моделях тонометрів компанії Omron є манжети з датчиками розташованими на 360 градусів, тобто по всьому колу, що гарантує точний результат при будь-якому накладенні.

Також для користувача можуть бути корисні такі функції:

 • Запам'ятовування результатів – деякі моделі зберігають дані окремо для двох користувачів;
 • Розрахунок середнього значень виходячи з останніх трьох послідовно проведених вимірів,
 • Функція визначення аритмії;
 • Індикатор миготіння передсердь;
 • Графічний індикатор АТ;
 • Голосовий супровід для людей з вадами зору;
 • Світловий індикатор правильної фіксації манжети;
 • Індикатор руху;
 • Значок правильної фіксації манжети;
 • Індикатор підвищеного артеріального тиску;
 • Передача даних на комп'ютер або мобільний телефон.

Щоб апарат для вимірювання тиску був надійний, служив довго і забезпечував точність показань, краще віддати перевагу брендам, що добре зарекомендували себе. Широкий асортимент представлений в каталозі компанії «Ваше здоров'я». Тут кожен зможе підібрати собі потрібну модель, як базову з мінімальним набором опцій, так і багатофункціональний прилад з тривалою гарантією. Купувати прилад потрібно у надійному магазині медтехніки, який співпрацює із сервісними центрами, де за потреби можна буде перевірити точність пристрою, а також відремонтувати у разі поломки.

Оставить отзыв
Ваша оценка: