ruua

Корисні властивості гарбузової олії: що варто знати

Корисні властивості гарбузової олії: що варто знати

Покращення обміну речовин, укріплення імунітету, покращення стану шкіри та волосся — це лише частина користі, яку може принести організму гарбузова олія. Вона ідеально підходить людям, які знаходяться в процесі схуднення та тим, хто дотримується дієти у зв’язку зі станом здоров’я. Гарбузову олію виробляють з гарбузового насіння методом холодного віджиму. Саме це дозволяє зберегти всі корисні властивості.

Корисні властивості гарбузової олії

Користь гарбузової олії для організму людини зумовлена її багатим на вітаміни та мікроелементи складом. В ній міститься багато:

  • вітаміну А та Е, які позитивно впливають на здоров’я шкіри, волосся та нігтів, сприяють виробленню колагену, який, окрім покращення зовнішнього вигляду, зміцнює кровоносні судини, захищає від розвитку варикозу;
  • корисних жирів, що не містять «поганого» холестерину, покращують роботу шлунково-кишкового тракту, перешкоджають застою жовчі, захищають від розвитку виразки шлунку та дванадцятипалої кишки;
  • заліза (в 100 г олії — 13 г заліза, денна норма складає 18 г), що дозволяє швидко відновити його нестачу людям з анемією;
  • хлорофілу — працює як потужний антиоксидант, сприяє детоксикації органів травлення, стимулює вироблення колагену;
  • фітостероли — ефективно борються з раковими клітинами, перешкоджають розвитку злоякісних новоутворень.

Це лише частина користі, яку може принести гарбузова олія організму людини. Вона ідеально підходить як заправка до салатів, її можна вживати людям будь-якого віку, вагітним і годуючим матусям. А купити її дуже зручно в онлайн-супермаркеті Новус з доставкою Києвом та у передмістя столиці.

Чи може гарбузова олія нашкодити?

Гарбузова олія не приносить організму шкоди. Виключенням може бути лише індивідуальне несприйняття організмом або надмірне вживання. В цьому випадку може розвинутись:

  • діарея (при значному перевищенні доз, адже олія чинить розріджувальну дію);
  • відрижка;
  • нудота;
  • рух каменів в жовчному міхурі (лише при жовчнокам'яній хворобі);
  • підвищення рівня глюкози (у людей, хворих на цукровий діабет).

При нормованому вживанні гарбузова олія буде лише позитивним чином впливати на загальний стан організму, покращить зовнішній вигляд, самопочуття та зміцнить захисні властивості організму. Важливо, щоби вона була якісною та виготовлена шляхом холодного віджиму. Вплив високих температур значно знижує вміст корисних речовин, тому для того, щоб відчути найбільшу користь, найкращим рішенням буде вживати її в холодному вигляді, наприклад, заправляти салати.

Оставить отзыв
Ваша оценка: