ruua

Найвідоміші твори на сьогоднішній день

Літературні критики, історики, затяті читачі і навіть випадкові читачі мають різні думки про те, який роман справді є "найбільшою з будь-коли написаних книг". Це роман із прекрасною, захоплюючою образною мовою? Чи роман із суворим реалізмом? Роман, який вплинув на суспільство? Чи той, який більш тонко вплинув на світ?

Найвідоміші твори на сьогоднішній день

Ось список із кількох романів, які з різних причин вважаються одними з найбільших творів літератури, будь-коли написаних. А якщо ви оберете відпочинок не за книгою, а за грою, то демонстраційні ігри стануть непоганим варіантом.

Серед популярних творів:

  • Убити пересмішника;
  • Великий Гетсбі;
  • Сто років самотності.

Убити пересмішника

Харпер Лі, яку вважають одним із найвпливовіших авторів, що будь-коли існували на землі, опублікувала лише один роман (доти, доки у 2015 році, незадовго до її смерті, не було опубліковано спірне продовження). Роман Лі "Вбити пересмішника" був опублікований в 1960 році і відразу став класикою літератури. Роман розглядає расизм на американському Півдні через безневинні широкі очі розумної дівчини, на ім'я Джин Луїза ("Скаут") Фінч. Його культові персонажі, насамперед співчутливий і справедливий адвокат і батько Аттікус Фінч, послужили прикладом для наслідування і змінили погляди в Сполучених Штатах у той час, коли расова напруженість була високою. Роман "Вбити пересмішника" отримав Пулітцерівську премію за художню літературу в 1961 році, а в 1962 році за ним було знято фільм, який отримав премію "Оскар", завдяки чому історія та її герої отримали подальше життя та вплив на американську соціальну сферу.

Великий Гетсбі

"Великий Гетсбі" Скотта Фіцджеральда вважається одним із найбільших текстів для ознайомлення учнів з мистецтвом критичного читання літератури (це означає, що ви, можливо, читали його в школі). Роман розповідається з погляду молодої людини на ім'я Нік Каррауей, який нещодавно переїхав до Нью-Йорка і подружився зі своїм ексцентричним сусідом-нуворишем із загадковим походженням Джеєм Гетсбі. Великий Гетсбі" дає можливість поглянути зсередини на епоху джазу 1920-х років в історії США і водночас критикує ідею "американської мрії". вогні міського пейзажу - зображення, яке також зустрічається, в іншій конфігурації, в самому тексті як ключовий символ.

Сто років самотності

Покійний колумбійський письменник Габріель Гарсія Маркес опублікував свій найвідоміший твір "Сто років самотності" у 1967 році. Роман розповідає про сім покоління сім'ї Буендіа і розповідає про становлення їхнього міста Макондо до його руйнування разом з останніми нащадками сім'ї. У фантастичній формі роман досліджує жанр магічного реалізму, наголошуючи на незвичності звичайних речей, у той час як містичні речі показані як звичайні. Маркес підкреслює поширеність і силу міфу та народної казки в історії та культурі Латинської Америки. Цей роман завоював безліч нагород для Маркеса, що в кінцевому підсумку призвело до присудження йому Нобелівської премії з літератури в 1982 за всю його творчість, з якої "Сто років самотності" часто називають найтріумфальнішим.

Подорож до Індії

Е.М. Форстер написав свій роман "Проїзд до Індії" після численних поїздок до цієї країни протягом усього свого раннього життя. Книга була опублікована в 1924 році і розповідає про індійського лікаря-мусульманина на ім'я Азіз і його стосунки з англійським професором Сирілом Філдінгом і англійською шкільною вчителькою Аделою Квестед, яка приїхала. Коли Адела вважає, що Азіз напав на неї під час поїздки до Марабарських печер поблизу вигаданого міста Чандрапор, де відбувається дія роману, напруга між індійською громадою та колоніальною британською громадою зростає. У конфлікті досліджується можливість дружби та зв'язку між англійцями та індійцями, незважаючи на їх культурні відмінності та імперську напруженість. Барвисті описи природи, пейзажів Індії та образна сила, якою вони наділені у тексті роману, роблять його видатним художнім твором.

Людина невидимка

Часто плутають із майже однойменною науково-фантастичною повістю Уеллса "Людина-невидимка" Ральфа Еллісона є новаторським романом у висловленні ідентичності афроамериканського чоловіка. Оповідач роману, людина, ім'я якого не називається, але яка вважає себе "невидимою" для інших у соціальному плані, розповідає історію свого переїзду з Півдня до коледжу, а потім до Нью-Йорка. У кожному місці він стикається з крайніми труднощами та дискримінацією, потрапляючи то на роботу, то у відносини, то в сумнівні громадські рухи у своїй дивній та безтільній свідомості. Роман відомий своїм сюрреалістичним та експериментальним стилем написання, який досліджує символізм, що оточує афроамериканську ідентичність та культуру. У 1953 році "Людина-невидимка" отримала Національну книжкову премію США в галузі художньої літератури.

Оставить отзыв
Ваша оценка: