ruua

Нова операційна система для Mac від компанії Apple

До Всесвітньої конференції розробників (WWDC), залишилось декілька днів.

Нова операційна система для Mac від компанії Apple

Ми майже мало чули про macOS 13 хоч не дуже гарна цифра, але ми чекаємо серйозні сюрпризи. Ось що ми знаємо про наступну версію операційної системи Apple Mac.

Чи буде ім'я у новій macOS 13?

Щороку у багатьох шанувальників Mac виникає одне питання: яку назву Apple обере для наступної версії macOS. Ця традиція сходить до початку Mac OS X з великими котячими іменами, а потім у 2013 році Apple перейшла на географічну тему саме з імені Calfornia, представивши OS X Mavericks. Ще в перші дні після дебюту OS X Mavericks понад 20 заявок на використання торгових марок на каліфорнійську тематику. А Каліфорнія це круто!

З часом деякі торгові марки, такі як Yosemite, Sierra, Mojave та Monterey, дійсно використовувалися Apple для основних оновлень операційної системи Mac, тоді як заявки на торговельні марки для майже всіх інших імен, таких як Rincon, Redwood, Pacific, були закриті. , і Skyline.  

Сумісність macOS 13 зі старими пристроями

Оскільки Apple завершила свій дворічний перехід Mac від Intel до Apple Silicon, майбутня розробка компанії macOS тепер твердо зосереджена на тому, щоб отримати якомога більшу продуктивність та ефективність від спеціально розроблених процесорів. 

Тим не менш, Apple має переконатися, що macOS продовжує підтримувати комп’ютери Mac на базі Intel протягом кількох років, тому цілком можливо, що macOS 13 буде сумісна з аналогічним діапазоном комп’ютерів Mac, які підтримує macOS Monterey:

  • ‌iMac‌ – кінець 2015 року і пізніше
  • iMac‌ Pro - 2017 і новіших версій
  • MacBook Air‌ – початок 2015 року і пізніше
  • MacBook Pro - початок 2015 року і пізніше
  • Mac Pro – кінець 2013 року і пізніше
  • Mac mini – кінець 2014 року і пізніше
  • MacBook - початок 2016 року і пізніше

Так само, в macOS 12 є кілька функцій, які доступні лише для машин, що працюють на силіконових чіпах Apple М1, тому є велика ймовірність, що macOS 13 може бути такою ж.

За чутками, нові функції які нас чекають

Дослідники кажуть що macOS 13 буде поставлятися з оновленими системними налаштуваннями, щоб привести його у відповідність із додатком «Налаштування» на iPhone та iPad, включаючи індивідуальні налаштування, організовані програмою.

Ми думаємо що редизайн для інших програм за замовчуванням, що ставить під сумнів оновлення, такі як пошта, нотатки, нагадування, подкасти, Safari, повідомлення, музика тощо.

В іншому випадку балачки про macOS 13 з надійних джерел були поодинокі. Деякі інтерпретували це як ознаку того, що Apple витрачає більше часу на оптимізацію коду macOS для своїх останніх силіконових комп’ютерів Mac і виправлення помилок, але ми не будемо знати напевно, поки компанія не продемонструє нову версію своєї довготривалої операційної системи на WWDC наступного тижня.

Інші можливі особливості macOS 13

Минулого року macOS Monterey поділилася кількома новими інноваціями з iOS 15 і iPadOS 15, включаючи нові функції в повідомленнях і FaceTime, SharePlay, Live Text і Visual Lookup, а також спеціальну програму Ярлики для Mac.

Також, за чутками, Apple планує серйозні покращення екрану блокування iOS, включаючи шпалери, які мають «можливості, схожі на віджети». Удосконалення блокування екрана, ймовірно, будуть ексклюзивними для iPhone та iPad, але є можливості для покращених віджетів Mac. Віджети в macOS наразі розміщені у зсувному центрі сповіщень, але деякі користувачі прагнуть до віджетів із більшою гнучкістю, наприклад, з можливістю переміщувати їх на робочому столі або постійно тримати в поле зору.

Музичний додаток Монтерей

Також повідомляється, що Apple розробляє додатковий спеціальний додаток Apple Music для iOS для класичної музики . Наразі невідомо, чи буде це окремим додатком в macOS чи частиною (деякі кажуть, що вкрай необхідного) капітального ремонту програми «Музика».

Зазвичай Apple презентує свою операційну систему наступного покоління для комп’ютерів Mac під час щорічної Всесвітньої конференції розробників у Сан-Хосе, штат Каліфорнія, на початку червня, і випускає перші бета-версії для розробників невдовзі після події. iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 і tvOS 16, ймовірно, будуть випущені у вересні, а потім macOS 13 у жовтні.

Оставить отзыв
Ваша оценка: