ruua

Психоаналітична терапія: методи та базові ідеї психоаналізу

Для нелікарського оздоровлення психічної та нервової систем часто застосовують психоаналітичну терапію. Цей метод глибоко досліджує психіку клієнта та створює комфортний і безпечний простір, де він може вільно спілкуватися з психотерапевтом про будь-що.

Психоаналітична терапія: методи та базові ідеї психоаналізу

Якщо вам потрібна психоаналітична терапія, скористайтесь алгоритмом платформи pleso — він швидко знайде фахівця, що буде мати необхідну компетенцію та зручний графік роботи. Всі спеціалісти платформи pleso мають досвід роботи та постійно підвищують свою кваліфікацію — це дасть вам можливість отримати якісну психологічну допомогу. Зробити проведення психотерапії ще більш комфортним допоможе абонемент, завдяки йому ви зможете вибирати зручний час сеансів та переносити їх у разі потреби.

Методи психоаналізу

Основою психоаналітичної терапії є метод вільних асоціацій, що був розроблений Зігмундом Фрейдом. Під час сеансу пацієнт вільно висловлює всі свої думки, він не фільтрує їх, не піддає свідомому контролю. Ідея методу полягає в тому, що поведінка, емоції та думки людини визначаються не тільки свідомими, але і несвідомими факторами. Тому психоаналітик під час діалогу звертає особливу увагу на спогади, емоції та ідеї, що виникають у пацієнта під час сеансу.

Також терапевт може використовувати такі методи, як аналіз трансферту, репресивна гіпнотерапія, інтерпретація снів.

Базові ідеї психоаналітичної терапії

До базових ідей психоаналітичної терапії належать:

  • дитинство;
  • неусвідомлюване;
  • конфлікти;
  • самосвідомість.

Методика психоаналізу вважає, що ранні роки життя, взаємини з батьками та оточенням у дитинстві впливають на наш розвиток та поведінку у майбутньому.

Велике значення має несвідомий рівень, на якому перебуває велика кількість переживань та процесів життя людини. Все це може впливати на мислення та поведінку, навіть якщо цього і не усвідомлювати.

Причиною психологічних розладів та проблем можуть бути внутрішні конфлікти, коли стикаються вимоги суспільства та власні бажання.

Психоаналітична терапія вважає, що самосвідомість є дуже важливою. Саме усвідомлення власних потреб, бажань та думок допоможе розвитку особистості та її зростанню.

Сеанси психоаналізу повинні бути регулярними, а терапія — тривалою, лише тоді цей метод допоможе розв’язати складні проблеми та досягти значних змін в особистості.

Оставить отзыв
Ваша оценка: