ruua

Що краще: каструвати кота чи давати таблетки?

У будинку з'явився маленький друг? Сьогодні він бігає по квартирі, мило бешкетує та тішить членів родини. Але через шість місяців ситуація починає змінюватися. В маленькому котику прокидається оперний співак та хуліган. Пухнаста крихітка порушує спокій у квартирі, утворює галас та не дає навіть ненадовно побути у спокої. Висновок один – вихованець хоче кохання.

Що краще: каструвати кота чи давати таблетки?

Якщо кіт чи кішка перебувають у загулі – мало не покажеться усім. Це підтвердить кожен досвідчений власник нестерилізованого вихованця. І ось в моменті, коли пубертатний період загострюється, перед хазяїном кота постає найрозповсюдженіше питання — “А що буде краще для котика — кастрація чи гормональна терапія спеціальними таблетками?”.

Як же вчинити, щоб не мучити ні себе, ні пухнастого друга? Просто перетерпіти та дочекатися закінчення «загула» чи наважитися на операцію з видалення «найдорожчого»? Відповісти на це питання має господар тварини. Тільки йому вирішувати долю вихованця. А для того, щоб це рішення було виваженим і своєчасним потрібен ветеринар. 

Ветеринарні клініки у Харкові пропонують цю послугу і вона користується попитом вже давно. Тим не менше, у власників все одно є приклади невдалих втручань, страхів, моральної неготовності до процедури і різних питань, що заважають прийняти рішення.

Проте важливо пам'ятати, що від цього рішення залежатиме здоров'я та подальша якість життя вашого улюбленця.

То що ж вибрати: таблетки чи стерилізацію? Каструвати чи залишити все, як є? Давайте розбиратися з деталями кожного з можливих рішень.

Таблетки та краплі

Найпростіший спосіб скорегувати поведінку улюбленця  – це придбати спеціальні пігулки або краплі. Вони заглушать статеві інстинкти у тварини та буквально обдурять її організм.

Але у такого рішення є кілька суттєвих недоліків:

  1. Вони майже не діють на особин чоловічої статі. Ефект або дуже короткочасний, або взагалі нульовий. Пов'язано це з тим, що суть дії данного препарат — спроба переконати мозок у настанні вагітності. Оскільки самці не знайомі з цим станом, препарат виявляється безсилим. Більше того, таблетки містять синтетичні гормони, які можуть погіршити ситуацію.
  2. Створюють ризик виникнення тяжких захворювань. Найчастіше за все така терапія зі штучного придушення гормонів стає провокує розвиток пухлин, запалень та онкології. У більшості випадків такі негативні наслідки трапляються з самицями. Проте і коти не застраховані від ризиків. 

Якщо додати до цього всього ще і незручність медикаментозної терапії, котячі пручання та відмову приймати ліки, знову постає актуальне питання. Як же вчинити, щоб не мучити ні себе, ні пухнастого друга?

Кастрація чи стерилізація

Кастрація кота і стерилізація  - спочатку ці поняття мали на увазі різну техніку виконання операції. Це викликало багато непорозумінь і дебатів з приводу ефективності і відсутності ускладнень в довготривалій перспективі стерилізації.

Наразі домовилися, що терміном кастрація позначають - стерилізацію тварин чоловічої статі, а стерилізацією - операції в особин жіночої статі. Фактично - це операція з видалення яєчників, а саме стерилізація кішки та сім'яників у котів.

Триває вона трохи більше 20 хвилин. Не вимагає спеціальної підготовки, хіба що лікар запропонує зробити УЗД серця вихованця і контрольні аналізи. Це необхідно для того, щоб переконатись, що тварина нормально перенесе наркоз.

Проте кастрація має деякі особливості:

  1. Наркоз. Хоч і недовге, але все ж хірургічне втручання з анестезією. Після закінчення процедури господар має стежити, щоб тварина не зувічила себе, не отримала поранення чи травми. В перші години після завершення операції у котика рідко, але може спостерігатися може спостерігатися мимовільне сечовипускання або блювання. У цей період коту потрібен особливий догляд та увага.
  2. Новий раціон у їжі. Після кастрації треба буде трішки скоригувати харчування улюбленця — віддати перевагу корму з позначкою «для стерилізованих тварин», передивитися калораж порцій з урахуванням нової активності кота.

Суттєвою перевагою кастрації є профілактика більшості серйозних захворювань, включаючи онкологію. Кастровані тварини набагато рідше стикаються з пухлинами. А ось таблетки, навпаки, створюють в організмі улюбленців гормональний дисбаланс та провокують розвиток пухлинних процесів репродуктивної системи. 

Забезпечити тварині безпечні умови існування та потурбуватися про її фізичне та ментальне здоровʼя — обовʼязок кожного господаря. Адже ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Оставить отзыв
Ваша оценка: