ruua

Що таке фармінг та навіщо він інвесторам

Ринок криптовалют може відкрити кожному охочому найширші можливості для заробітку. Крім класичного майнінгу та трейдингу, інвестори можуть отримувати і додаткову вигоду через фармінг. Його даремно недооцінюють, як інвестиційний інструмент, адже насправді не важливо, що саме приносить гроші, якщо це законно.

Що таке фармінг та навіщо він інвесторам

До того ж фармінг дає високий відсоток прибутків. Це не так цікаво, як рулетка на гривні, але й не має таких високих ризиків. Його можна порівнювати з традиційним ринком фінансів.

Що означає фармінг

Термін фармінг виник в 2020 році. Тоді на ринок вийшов децентралізований токен COMP від Compound. Його головною особливістю було автоматичне розподілення, аналогів на той час не було, тож COMP швидко став популярним і ціна на нього пішла вгору. COMP стрімко досяг провідних позицій у списках токенів DeFi. А розробники криптовалют і інвестори оцінили можливості децентралізації та почали шукати шляхи використання його для отримання максимального прибутку. Наразі існує кілька криптовалют, які дозволяють створювати смартконтракти:

  • Binance Coin (BNB) та токени BEP-20 (Binance Smart Chain)
  • Ethereum (ETH) та токени ERC-20
  • TRON (TRX) та токени TRC-20

Фармінгом називають процес нарахування токенів у вигляді винагороди за надання ліквідності проєкту шляхом розміщення певної пари токенів у пулі. Це такий спеціальний сховок криптовалют, в  якому трейдер може швидко обміняти одну валюту на іншу. Головна мета фармінгу — підвищити рентабельність криптовалюти, яка є в портфелі та знизити ризик втрати коштів через ринкові коливання.

Збільшення криптовалютного портфеля через фармінг потребує певних знань. Для цього криптовалютні трейдери розробляють цілі стратегії. Але тримають їх, здебільшого в секреті. Адже чим більше людей володітиме схожими фінансовими маніпуляціями — тим менш вигідними вони будуть для кожного, хто їх робить.

Як працює фармінг

Здійснювати фармінгові інвестиції можуть інвестори, які мають криптовалюту. Вони кладуть свої монети в пул ліквідності або дають комусь в борг. Це робиться задля отримання відсотків по кредиту або за комісію від транзакцій. Потрапити до пулу можуть інвестори, які мають хоча б дві монети однакової вартості. Коли вони спишуться з гаманця, інвестор отримує спеціальний токен. Він показує, яку частину монети займають у пулі ліквідності. Чим більше учасників в пулі, тим менша частка кожної монети. Коли до пулу додаються нові учасники, частка кожного зменшується, а коли виходять — збільшується. Всі ці зміни відображаються в токенах.

Відсотки або комісію інвестор отримує, коли користувачі продають або купують монети в пулі. Сума залежить від частки в пулі. Це як виплата дивідендів за акціями або банківський депозит. Ви позичили свої гроші та отримали натомість відсотки. Ринок фармінгу, на жаль, ще менш прогнозований, ніж фінансовий, тому оцінити рентабельність інвестицій складно. Але реінвестування прибутку у фармінг відбувається частіше, ніж на інших ринках, завдяки використанню смартконтрактів.

Оставить отзыв
Ваша оценка: