ruua

Скільки часу потрібно на відновлення після пологів?

Народження дитини одна з найочікуваніших подій у житті жінки, але одночасно це і сильний стрес (1), який складно перенести фізичні (навіть якщо дитина з'явилася на світ через кесарів розтин) та психологічно. Багатьох жінок цікавить питання, скільки часу потрібно на післяпологове відновлення, і як допомогти своєму організму.

Скільки часу потрібно на відновлення після пологів?

Що може відбуватися з жіночим тілом після пологів

Пологи, особливо природні, - це травматичний процес. Тіло сильно змінюється під час вагітності, а після народження малюка можуть бути деякі наслідки. Жінка після пологів може відчувати значний дискомфорт у зв’язку зі змінами в своєму тілі.

Скорочення матки

Скорочення матки може супроводжуватися кровотечею, що посилюється у момент годування дитини. Це не повинно лякати, що швидше матка скоротиться, то швидше закінчиться процес відновлення. Тому годувати дитину грудьми дуже корисно не лише для самого малюка, а й для мами. У той же час грудне вигодовування вимагає від жінки бути дуже уважним до свого раціону харчування. Щоб годування не стало черговим стресом для організму, і з молоком жінка не віддала малюкові всі корисні речовини, її потрібно підтримувати. Прийом вітамінно-мінерального комплексу Елевіт від німецького виробника Байєр рекомендується лікарями для поповнення материнського організму, необхідні вітамінами та мікроелементами.

Сечовипускання

Після травматичних пологів у деяких жінок виникає страх сходити до туалету. Сеча може подразнювати пошкоджену промежину. У цьому випадку спеціалісти радять пити більше води. Це робить сечу менш концентрованою, і вона не викликає дискомфорту при сечовипусканні. Крім того, достатня кількість рідини щодня допомагає молочним залозам продукувати молоко для годування маленької людини.

Також після родів може спостерігатись деякий час неконтрольоване сечовипускання (2), яке проходить після відновлення м’язів тазу.

Геморой

Теж часте явище після пологів, але геморой може виникнути ще в період виношування дитини. Якщо правильно харчуватися і пити достатньо води гемороїдальні вузли підуть досить швидко самі собою. Якщо ж проблема завдає серйозного дискомфорту, потрібно звернутися до гінеколога, який порадить безпечний засіб від геморою.

Набір зайвої ваги

Те, що жінка набирає вагу при вагітності, це нормально (3). Не варто очікувати, що після пологів живіт одразу стане плоским та красивим, як до вагітності. Розтягнутим м'язам потрібен час, щоб відновитись.

Зайва вага може бути наслідком незбалансованого харчування. Якщо жінка годує грудьми, її раціон має бути підібраний фахівцями. Щоб забезпечити себе та свою дитину вітамінами та мікроелементами, спеціалісти з дієтичного харчування у період годування радять підтримувати організм вітамінно-мінеральними добавками, наприклад, приймати Елевити Годування.

Психологічний стан

Жінка після пологів може стати надмірно сприйнятливою. Це частково відбувається через гормональну перебудову організму та через брак вітаміну С, який є компонентом вітамінно-мінеральним комплексом Елевіт.

Перші тижні материнства можуть відрізнятися від красивих картинок, які показують на фотографіях у журналах чи кіно. Але всі наслідки пологів для жіночого тіла проходять, а щастя материнства залишається з жінкою на все життя.

Література

1. Nakić Radoš, S., Brekalo, M., & Matijaš, M. (2023). Measuring stress after childbirth: development and validation of the Maternal Postpartum Stress Scale. Journal of reproductive and infant psychology, 41(1), 65–77. https://doi.org/10.1080/02646838.2021.1940897

2. Chang, S. R., Lin, W. A., Lin, H. H., Lee, C. N., Chang, T. C., & Lin, M. I. (2022). Cumulative incidence of urinary incontinence and associated factors during pregnancy and after childbirth: a cohort study. International urogynecology journal, 33(6), 1451–1461. https://doi.org/10.1007/s00192-021-05011-6

3. Yakusheva, O., Kapinos, K., & Weiss, M. (2017). Maternal Weight after Childbirth versus Aging-Related Weight Changes. Women's health issues : official publication of the Jacobs Institute of Women's Health, 27(2), 174–180. https://doi.org/10.1016/j.whi.2016.12.001

Оставить отзыв
Ваша оценка: