ruua

Як їздити на автомобілі економно

Як їздити на автомобілі економно

Зараз такий час, коли навіть зі стабільним доходом багатьом доводиться від чогось відмовлятися, щоб залишатися на плову через постійно зростаючі ціни. Життя, а особливо комфорт із захопленнями часом обходяться великими витратами. Дізнаємося, як можна не відмовляти собі в поїздках на автомобілі та одночасно економити. У статті ви дізнаєтеся, для чого потрібно стежити за тиском у шинах, фільтром, вікнами, розрахувати вартість КАСКО і не забути про ТО.

Прогрів

Помилка багатьох – прогрівати двигун на холостих обертах. Краще вдаватися до невисоких обертів під час руху (в середньому не більше 2,5 тисяч). Крім того, «холостий прогрів» заборонений багатьма виробниками, а в більшості європейських країн за це можна взагалі отримати штраф.

У міському русі доцільно уникати режиму «газ-гальмо», краще прогнозувати трафік наперед.

Пересування на низьких обертах з перемиканням передач на підвищення також буде затратним, не кажучи про стан самого двигуна.

Автострахування

Звичайно, з огляду на те, що в Україні обов'язкова для водіїв автоцивілка, можна трохи заспокоїтися, розраховувати, що в разі ДТП винуватець зробить ремонт вашого авто. Але що робити, якщо аварія сталася з вашої вини або взагалі пошкодження не стосуються дороги? У такому разі ефективно все-таки оформити додаткову страховку. Тим паче якщо розрахувати вартість КАСКО, хоча б половинного і порівняти з цінами на ремонт, вигода очевидна.

ТО авто

Краще запобігти проблемі, ніж витрачати час й гроші на її усунення, чи не так? Тому не забувайте періодично проводити огляд стану машини, виключаючи глобальні проблеми. Крім того, при їзді на несправному авто зазвичай витрачається більше бензину, який сам по собі дороге задоволення.

Тиск у шинах

Якщо ваші колеса приспущені, це додає витрат палива. Особливо ця проблема зустрічається взимку, коли від низьких температур падає тиск у шинах. Погана «геометрія» коліс та несправна підвіска ведуть до такого ж результату. Для виключення цього моменту рекомендується раз на півроку-рік заїжджати на стенд, де вам відрегулюють вал-сходження.

Фільтр

До стандартної витрати палива можна сміливо додати від 0,5 до 1,5 л, якщо повітряний фільтр забруднений. Не забувайте стежити за його станом. Також звертайте увагу на форсунки, збільшення нагару, зазору між електродами або свічками, котрі відслужили свій термін.

Відкрите вікно

Повністю закритий автомобіль дозволяє тримати ідеальну ергономіку в русі. А ось відчинені вікна або люк порушують аеродинаміку, тому під час їзди на бажаній швидкості, наприклад, 80 км/год витрачатиметься на 1-1,5 л більше бензину.

Зайве

Що більше вантажу перевозиться в машині, то більше витрачається палива дорогою, це закономірний факт. Так, кожні 80 кг зможуть забирати до 0,5 л з бака.

«Нейтралка»

Багато хто помилково вважає, що їзда на «нейтралці» неабияк економить бензин. Зазвичай це практика міської їзди в «пробках». Насправді при переході на неї бензин не перестає спалюватися для підтримки обертів у двигуні. Тому якщо є можливість об'їхати затор по більшому кілометражу, скористайтеся краще нею.

Оставить отзыв
Ваша оценка: