ruua

Як підготувати бізнес-план успішного проєкту у 2023 році

Як підготувати бізнес-план успішного проєкту у 2023 році

Наразі вже складно уявити будь-який успішний проєкт без зважених та обґрунтованих процесів. Але на етапі створення бізнесу важливо орієнтуватися в послідовності кроків для досягнення встановлених цілей. Щоб запобігти виникненню плутанини, створюють бізнес-план — своєрідний гід, що допомагає визначити черговість дій та оцінити їхню доцільність. Бізнес-план допоможе уникнути помилок та зайвих витрат. До того ж він необхідний, щоб залучити інвесторів до проєкту. Вміння грамотно скласти бізнес-план знадобиться як підприємцям-початківцям, так і досвідченим керівникам. Школа бізнесу Нова пошта допоможе розібратися в основах створення бізнес-плану.

Що має увійти в бізнес-план

Зовнішній вигляд документа може відрізнятися залежно від особливостей компанії та сфери діяльності. Однак краще дотримуватися встановлених правил створення документа. Бізнес-план складається з фінансового, операційного та маркетингового напрямків. Тому без належного досвіду легко заплутатись під час його написання. 

Бізнес-план має такі розділи:

 1. Титульний лист. Назва компанії та контактні дані.
 2. Зміст. Посилання на кожен розділ. 
 3. Вступ. Розповідь про цілі та місію компанії, дані про членів команди.
 4. Опис. Скорочено про ідею бізнесу.
 5. Дані про обрану галузь. Перспективи розвитку та досягнення вже присутніх в ній гравців.
 6. Інформація про конкурентів. Наскільки вони успішні та яким чином новий проєкт буде виділятися на їхньому фоні.
 7. Цільова аудиторія. Дані про майбутніх покупців продукту.
 8. Команда. Кваліфікація кожного керівника та їхні досягнення в минулому.
 9. Операційний план. Опис роботи компанії, угоди та регулярні операції.
 10. Маркетинговий план. Стратегія, за якою будуть приходити покупці, та методи її реалізації.
 11. Фінансовий план. Поточні та майбутні витрати, аналіз ризиків та методи зниження випадкових втрат.
 12. Висновок.

Часто для складання бізнес-плану потрібно залучити декілька фахівців. Адже потрібно і проробити фінансові питання, і вдало виконати різнопланову аналітику.

Аналіз

Основа успіху — це ретельний аналіз ринку. Потрібно чітко розуміти тенденції, динаміку розвитку. Також прорахувати поточний попит на продукт та можливі зміни в майбутньому. Кожна галузь постійно змінюється, підлаштовуючись під тисячі різних факторів. Для моніторингу знадобиться інформація за доволі довгий період.

Окрім того, аналіз ринку необхідний для розуміння, чи є у вибраному напрямку діяльності вільна ніша, які витрати знадобляться, щоб її зайняти.

Виробничі питання

Будь-який продукт потрібно спочатку виготовити, навіть якщо мова йде про віртуальні послуги. Необхідно розрахувати, які ресурси знадобляться для створення продукту. Сюди входять:

 • приміщення;
 • обладнання;
 • техніка;
 • люди.

Тобто важливо знати, де найкраще розмістити виробництво територіально, щоб максимально покращити логістику з постачальниками та покупцями. Вирахувати потреби у сировині, розхідних матеріалах та зрозуміти джерела постачання всього цього.

Жодна компанія не може працювати без кваліфікованих керівників та робітників. І варто подбати про це одразу.

Фінансові розрахунки

Один з найскладніших етапів, який складається з прибуткової частини, в котрій показаний дохід компанії до оподаткування, та витратної, де вказують всі суми регулярних витрат. Для цього варто розуміти, який клієнтопотік прогнозується, чи є сезонні коливання. Розмір витрат допоможе з'ясувати опис виробничих процесів.

Розрахунок ризиків

До того як компанія міцно стане на ноги, може відбутися безліч неприємних подій. Наприклад, за короткий час з'явиться багато нових конкурентів, зросте розмір оренди, станеться масовий відтік потенційних клієнтів з регіону. Важливо прописати, як діяти в тих чи інших обставинах, щоб максимально знизити збитки та утримати компанію на плаву.

Маркетингова стратегія

Вам потрібен покроковий план просування нового продукту на ринку, а також розмір витрат та терміни виходу на необхідний об'єм продажів. Бажано розбити його на кілька етапів. Таким чином легше буде відстежити, чи дотримується підприємство складеного плану.

Оставить отзыв
Ваша оценка: