ruua

Як правильно вибрати мостовий кран?

У промисловому виробництві, на великих складах і транспортно-логістичних центрах, на металургійних і гірничодобувних комбінатах сьогодні неможливо обійтися без сучасної підйомно-транспортної техніки, здатної піднімати та переміщувати різноманітні вантажі великої ваги. Як показує практика, найчастіше для цих цілей використовуються різні типи мостових кранів, які можна застосовувати як усередині виробничих і складських приміщень, так і просто неба в різних кліматичних умовах.

Як правильно вибрати мостовий кран?

Але щоб мостові крани працювали максимально ефективно, безпечно, без збоїв та з мінімальними експлуатаційними витратами, їх треба правильно підбирати.  Вибір вантажопідйомної техніки – непросте та дуже відповідальне завдання. Від правильно підібраного кранового обладнання залежить ефективність роботи всього підприємства.

Перш ніж зробити вибір, необхідно визначитися з технічними параметрами підйомного крана та потребами виробництва. Основні фактори, які потрібно враховувати при виборі мостового крану:

  • максимальна вантажопідйомність;
  • довжина прольоту;
  • висота підйому;
  • тип приводу;
  • режим роботи;
  • умови експлуатації;
  • методи управління.

За типом конструкції мостові крани - https://kzpto.com.ua/uk/mostovi-krani/ діляться на однобалочні та двобалочні. Залежно від способу спирання на крановий шлях бувають опорні та підвісні моделі. Опорний тип може мати високу вантажопідйомність (від 0,5 до 100 тонн і більше) і застосовується для вантажно-розвантажувальних робіт на підприємствах різного типу, а також на складах, де переміщуються великі обсяги важких вантажів. Опорні мостові крани можуть використовуватися для виконання підйомно-транспортних робіт як у закритих приміщеннях, так і на відкритому повітрі.

Підвісні мостові крани мають велику робочу зону за рахунок консолей,  для встановлення їх підкранових шляхів у більшості випадків використовують існуючу конструкцію будівлі. Але треба враховувати, що вантажопідйомність підвісних кранів обмежена -  вони можуть піднімати та переміщати вантажі вагою не більше 10 тонн. Крани підвісного типу можуть встановлюватися виключно у приміщеннях. Особливо доцільно їх застосовувати у захаращених цехах і складах, а також у приміщеннях із низькими стелями.

Від специфіки виробничого процесу залежить і тип вантажозахоплювальних пристосувань. Крани мостові можуть бути загального чи спеціального призначення. У більшості випадків крани загального призначення оснащені одним чи кількома гаками для підйому вантажів, у спеціальних кранів інші вантажозахоплювальні пристрої: електромагніти, грейфери, кліщі, різноманітні захоплювачі тощо.

Однобалочні мостові крани спрощеної конструкції на вітчизняних підприємствах фахівці зазвичай називають «кран-балки», хоча треба зазначити, що такого терміну в офіційній класифікації підйомно-транспортного обладнання нема. Як правило, кран-балки розраховані на роботу із вантажами, вага яких – у межах 16 тонн. Кран-балки досить компактні, тому добре підходять для використання у важкодоступних місцях.

Двобалочні  мостові крани можуть бути опорного або підвісного типу. За рахунок другої додаткової балки у мостовій конструкції вони більш надійніші, безпечніші та тривкіші. Як правило, така кранова техніка широко застосовується для маніпуляцій із порівняно важкими вантажами (вагою більше 10 тонн) та для роботи в інтенсивному режимі.

Ще більш рекомендацій щодо вибору сучасних мостових кранів Ви можете знайти на сайті флагмана українського кранобудування – Київського заводу підіймально-транспортного обладнання. Адреса сайту КЗПТО — тут.

Оставить отзыв
Ваша оценка: