ruua

Як вибрати тактичні черевики для військових

Як вибрати тактичні черевики для військових

Правильно підібране якісне військове взуття надає захист від вологи та бруду, допомагає вберегти ноги від передчасної втоми, травм і впевнено почуватися навіть в екстремальних ситуаціях. Кожна модель розроблена для носіння в певних умовах. Черевики армійські поєднують у собі міцність, хорошу амортизацію та точний анатомічний крій для комфортного та тривалого перебування в них.

Умови носіння і сезонність як першочергові критерії

Для вологих та болотистих місцевостей черевики повинні бути водонепроникними, швидко сохнути, а їх підошва має забезпечувати рівновагу при ході чи бігу не стійкими ґрунтами. Коли планується перебування у гірських рельєфах, варто купити військові черевики з високими халявами, щільним і надійним шнуруванням, міцним шкіряним верхом та підошвою з протектором, що не дає стопі ковзати по кам'янистих поверхнях, вологій чи сипучій землі. 

Черевики тактичні також мають створювати комфортні та безпечні умови носіння, відповідно до пори року:

  • Зимове чоловіче взуття розраховане на від’ємні температури, й утеплюється натуральним або штучним хутром, шерстю, хутряними устілками. Кожна пара оснащена товстими підошвами з не ковзким протектором, халяви високі, верх добре захищає від вологи, на випадок, якщо морози зміняться відлигою. Верх, як правило, зроблений із натуральної шкіри, нубука, чи міцних штучних замінників.
  • Демісезонні армійські черевики виготовляються із матеріалів, які утримують тепло, не пропускають вологу, дають змогу шкірі дихати. Верх зазвичай шкіряний чи з комбінації матеріалів, всередині фліс чи мікрофібра, й утеплені устілки.
  • У літніх варіантах низькі чи середні халяви, полегшене внутрішнє оздоблення, гнучка й порівняно тонка підошва. При пошитті застосовуються сучасні синтетичні матеріали, іноді в поєднанні з натуральною шкірою. Сітчасті вставки не пропускають вологу всередину черевиків, і при цьому відводять піт від стоп.

Якщо не передбачаються суворі умови й значні навантаження, допустимо носити демісезонну пару як навесні та восени, так і взимку – у холоди можна вставити теплішу устілку, надіти термошкарпетки. Так, інтернет-магазин Вікінг пропонує широкий асортимент моделей для різних ситуацій, а також устілки й шкарпетки, з якими носіння військового взуття буде ще більш зручним.

Як обрати тактичні черевики за розміром?

Армійське взуття має щільно прилягати та при цьому не перетискати ноги. Неправильно підібраний розмір – це прямий шлях до появи натирань, мозолів і навіть травм, не кажучи про зниження витривалості й швидку втому.

У більшості пар ширина регулюється системою шнурування. Визначити довжину стопи можна, поклавши її на папір і обвівши ручкою за контуром. Довжина вимірюється від кінця п’ятки до кінця великого пальця, й до цього показника додається ще приблизно 1 см – щоб при потребі надіти тепліші шкарпетки або у спеку було комфортно, навіть якщо ноги набрякнуть. У різних виробників різні розмірні сітки, тому завжди необхідно звірятися з розмірними таблицями, якщо покупка здійснюється онлайн.

Також важливо, щоб взуття не мало негативного впливу на силу і витривалість. Амортизаційна підошва, анатомічні устілки, максимально можлива (з огляду на функціональність) низька вага, конструкція, яка повторює обриси ноги – все це запобігає появі больових відчуттів, перевантаженням м’язів, сприяє більшому комфорту, і, як результат – вищій боєздатності.

Оставить отзыв
Ваша оценка: