ruua

Як відкрити магазин одягу в Україні

Ви захоплені модою і у вас є "комерційна жилка"? Відкриття магазину одягу може бути для вас класним проєктом! Як побудувати прибуткову бізнес-модель? Яких формальностей необхідно дотриматися? Які кроки зробити? У цій статті даємо відповіді на всі ці запитання, щоб відкриття магазину одягу було успішним.

Як відкрити магазин одягу в Україні

Перш ніж мріяти про успішний бізнес у сфері моди, варто задуматися над основною стратегією, яка допоможе вам відкрити свій успішний бізнес.

У чому ваша ідея

З огляду на велику кількість гравців на цьому ринку, розвиток Інтернет-шопінгу та секонд-хенду, сектор моди не тільки дуже конкурентоспроможний, а й дуже динамічний.

Щоб відкрити свій магазин одягу, вам, імовірно, буде потрібно розробити оригінальну концепцію або проявити велику комерційну та стратегічну "чуйку".

Як? Є багато можливостей! Наприклад, ви можете обрати гарне географічне розташування, спеціалізуватися на ніші одягу (великі розміри, ретро-мода, вуличний одяг), зробити ставку на екологічну відповідальність ваших товарів, встановити неперевершені ціни або навіть зарекомендувати себе з популярною франшизою. Усе залежить від ваших цілей і прагнень!

А якщо ви маєте творчий склад розуму і маєте навички в галузі пошиття одягу, чому б не заснувати власний бренд одягу? Тоді ваш магазин одягу стане його першою точкою продажу!

Дослідження ринку - це важливо

Відкриття магазину одягу - захоплююча пригода для любителів моди. Однак будьте пильні, бо серйозні проєкти потрібно робити з холодним розумом. Для точного розрахунку всіх вигод і ризиків, вам необхідно провести дослідження ринку. Для чого? Для того, щоб краще розуміти сектор, у якому ви хочете просуватися, розуміти конкурентів, попит, настрої покупців, актуальні тенденції.

Щойно ваше дослідження ринку буде завершено, ви зрозумієте, наскільки ваш проєкт життєздатний. Під час дослідження ринку варто враховувати низку критеріїв, наприклад:

 • масштаби вашого проєкту, тобто сектор діяльності та географія,
 • Що пропонують конкуренти. Які магазини одягу вже присутні (франчайзинг, секонд-хенд, магазини великих розмірів, дитячий магазин...); які спеціальні послуги пропонує конкурс (доставка додому, інтернет-магазин, клікни і забери в магазині)
 • вивчення профілю потенційних клієнтів (звички споживання, середній бюджет, що виділяється на купівлю одягу тощо),
 • узгодження першого кошторису витрат і мобілізація фінансування для реалізації проєкту.

Не соромтеся розповісти про свою ідею близьким. Ви можете, наприклад, надіслати їм опитування, щоб краще зрозуміти їхні очікування, якби вони були вашими покупцями.

Детальний бізнес-план

Дослідження ринку дало вам цінну інформацію для визначення й уточнення вашого проекту зі створення магазину одягу. Тепер ви можете описати цей проект до найдрібніших деталей, адже це і є принцип бізнес-плану!

Бізнес-план також призначений для того, щоб переконати ваших партнерів, постачальників і спонсорів у прибутковості вашої концепції. У бізнес-плані зазвичай прописують:

 • плановане місцезнаходження магазину,
 • торгову назву (або торговий знак) вашого магазину,
 • список товарів, які ви плануєте продавати,
 • канали збуту (продаж у магазині та/або онлайн, продаж на таких заходах, як ринки або ярмарки тощо)
 • презентація вашої команди. Як організований ваш бізнес? Які ваші навички та навички ваших партнерів, якщо вони у вас є? Ви збираєтеся наймати персонал?
 • комерційна стратегія (спеціалізація в цьому секторі діяльності, ціни, що стягуються, тощо),
 • Торговельне обладнання (принтер чеків, принтер етикеток)
 • комунікаційна стратегія (соціальні мережі, стратегія лояльності тощо),
 • план фінансування. Які власні кошти та обсяг інвестицій необхідні для реалізації проєкту? Як фінансувати свій проєкт?

Поради для успішного запуску магазину одягу

Перша порада - це, звісно, бути оригінальним. Поспостерігайте за своїми конкурентами, щоб проаналізувати послуги, які вони не пропонують і які ви могли б запропонувати! Наприклад, ви можете організовувати заходи. Зробити гардеробну, захід з обміну брендовим одягом, приватні продажі, участь на різдвяному ринку.

Чому б не розглянути можливість розвитку партнерських стосунків з брендами або з молодими дизайнерами одягу? Так ви залучите нових клієнтів!

Продумати відзнаки та знаки якості

Споживачі завжди цікавляться якісними товарами. Це здається очевидним, і ми часто раціоналізуємо цю перевагу у власному розумі фразами на кшталт "купувати дешево, купувати двічі", але насправді перевага якості виникає на самому базовому рівні.

Можливо, ви помічали, що коли ви купуєте предмет розкоші, як-от високоякісне мило чи дорогий ґаджет, він запакований у гарну коробку чи сумку, має гарну та добре продуману етикетку, містить у собі додаткові функції? Це навмисний метод роздрібної торгівлі, який добре працює через те, як наш мозок сприймає акт покупки.

Чому етикетка важлива для одягу

Найчастіше приклеювані етикетки для одягу використовують для ідентифікації одягу. На них вказується важлива інформація, наприклад назва бренду, логотип, а також інша корисна інформація (як доглядати за виробом тощо).

Також етикетки в ширшому сенсі слугують для маркування товарів, щоб, наприклад, шапка однієї людини не опинилася в чужій сумці, пальто таємничим чином не загубилося в шкільному гардеробі.

Нерідко для маркування товарів, особливо щоб упакувати одяг у гарний кофр або подарунковий папір, використовують термоклейкі етикетки. Такі етикетки також можуть приклеюватися на одяг, оскільки етикетки, зроблені за цією технологією, залишаються на місці і не відклеюються раптово.

 • Вибір термоетикеток у разі роботи з одягом виправданий їхніми численними перевагами:
 • їх легко наклеювати,
 • вони не подразнюють шкіру, на відміну від пришитих етикеток,
 • вони довговічні, тобто не стираються і не псуються при контакті,
 • такі етикетки можна персоналізувати під свій дизайн, текст, колір, ілюстрації.

Якщо ви шукайте якісного підрядника, який у найкоротші терміни зробить для вас персоналізовані етикетки, тоді рекомендуємо ознайомитися з Ribbon Ua. Тут ви знайдете широкий асортимент етикеток різних видів (термоетикетки, напівглянцеві, а також поліпропіленові). Ribbon Ua має великий запас сировини, тому виготовляє рулонний цифровий друк етикеток різних тиражів (від маленьких для невеличких магазинів одягу до великих).

Оставить отзыв
Ваша оценка: