ruua

Як якісно облаштувати водостік на покрівлі?

Як якісно облаштувати водостік на покрівлі?

У процесі будівництва будь-якої будівлі важливо враховувати правильну черговість етапів збирання різних систем та конструкцій. При облаштуванні покрівлі важливо приділити ґрунтовну увагу водостічній системі. За її відсутності дах постійно піддаватиметься впливу природних опадів, на поверхні або навіть усередині покрівельного пирога буде накопичуватися волога. У холодну пору року буде додаткове навантаження від снігових мас. Все це — прямий шлях у передчасному руйнуванні будівлі, адже саме дах захищає не лише внутрішні приміщення, а й фасад стін, фундамент від негативної дії факторів довкілля. Тому неодмінно потрібно купити ринву від виробника, який пропонує справді якісні системи. Комплектація різних моделей може дещо відрізнятися, тому варто витратити трохи часу, щоб зрозуміти різницю та вибрати ідеальну конструкцію для конкретної будівлі.

Як вибирають водостік — основні критерії

При організації покрівельного простору та виборі водостоку враховуються такі критерії та вимоги:

 • загальна площа покрівельного простору;
 • конфігурація даху;
 • принцип улаштування покрівельного пирога, кроквяної системи;
 • дизайнерське оформлення як даху, так і всієї будівлі загалом.

Всі ці фактори вплинуть на вибір кращої технології монтажу, форми водостічної системи, матеріали в її основі.

Чому важливо правильно вибрати матеріал?

Сучасна промисловість будівельних матеріалів представлена досить широким асортиментом моделей. Пріоритетний критерій завжди при виборі водостоку —  тип матеріалу. Це зрозуміло, адже саме від нього залежать наступні важливі моменти:

 • Тривалість експлуатації.
 • Зручність заміни деталей.
 • Стійкість системи до температурних коливань.
 • Міцність та надійність фіксації елементів.
 • Естетичні можливості оформлення екстер’єру будинку.
 • Навантаження на конструкцію.
 • Витрати на оснащення системи водовідведення.
 • Вимоги до монтажу та тривалість робіт зі встановлення водостоку.

Задача покупця – знайти товар із найкращим співвідношенням вартості, функціональних властивостей та зовнішнього вигляду. У кожного матеріалу є певні переваги, які потрібно враховувати. Наприклад, мідні варіації досить водостійкі та довговічні, алюмінієві витримують вплив агресивних речовин, а сталеві дуже міцні. Однак усі металеві водостоки можуть іржавіти та поступаються пластиковим в плані різноманіття кольорів та конфігурацій. Продукція з ПВХ наразі є лідером на ринку, приваблюючи замовників невеликою вагою, тривалим строком служби, швидкістю встановлення та прийнятною ціною. 

Крім перерахованих варіантів, є інші модифікації. Наприклад, із титану, металопластику. Тому потрібно знайти оптимальне поєднання всіх параметрів, щоб готова покрівля повністю відповідала очікуванням щодо простоти обслуговування, тривалості експлуатації.

Як кріпляться водостоки?

Залежно від влаштування покрівлі будуть відрізнятися і технології монтажу. На сьогодні застосовуються два основні варіанти:

 • внутрішнє кріплення;
 • зовнішнє.

Перший варіант – дорогий. Таке конструктивне рішення вимагає попереднього опрацювання ще на стадії проєктування будівлі через те, що складання виконуватиметься в процесі монтажу системи крокви та покрівельного пирога.

Зовнішній метод — простіший і доступніший з фінансової точки у виконанні. У цьому випадку користувачі відзначають великий плюс у вигляді простоти обслуговування — з профілактичним регулярним чищенням не виникає жодних проблем. При необхідності досить просто замінити елементи, що вийшли з ладу, щоб виключити руйнування даху.

Оставить отзыв
Ваша оценка: