ruua

Дивовижні властивості золота

Дивовижні властивості золота

Золото — неповторний метал, як і кожна прикраса з нього. Наприклад, золотий браслет жіночий не лише підкреслює тендітність жіночого зап’ястка, а ще, як вірили наші предки, зцілює від недуг. Тож пропонуємо разом розібратися, в чому секрет цінності золотих виробів.

ТОП-8 особливостей золотих прикрас

Золото досі використовують в лікувальних цілях. Так, ще в давні часи цілителі Китаю лікували таким методом віспу та шкірні виразки. Єгиптяни одними з перших стали використовувати золоті зубні протези. В Індії золото перетворюють на порошок, після чого вживають в їжу. Японці виготовляють золотисту фольгу, котра розчиняється в теплій воді й перетворюється на корисний напій. Раніше вважалося, що золото доцільно використовувати для:

  • лікування серцево-судинних патологій;
  • зменшення симптомів грипу й застуди;
  • позбавлення від артриту, пухлин, деяких алергічних реакцій;
  • покращення роботи мозку.

Також дорогоцінному металу приписують магічну силу. Вважається, що золото народилося після зіткнення 2-х стихії — Вогню й Землі. Саме тому метал здатен запам’ятовувати позитивні емоції й слугувати надійним оберегом. Золоті прикраси вважалися символом достатку й удачі. Правильне їх носіння мало захистити від пристріту.

Традиційні властивості золота

До традиційних і науково доведених властивостей золота, які досі вражають, варто віднести:

  • м’якість;
  • ковкість;
  • щільність;
  • реакційність;
  • теплопровідність;
  • світловідбиття.

Цікавий факт: злиток золота, виготовлений з чистого металу, запросто можна розрізати ножем. Оскільки метал сам по собі надзвичайно м’який, у процесі виготовлення додають допоміжні компоненти, які покращують експлуатаційні характеристики.

Ковкість — ще одна характерна риса. Цікаво, що з 1 г золота вдасться отримати тонку нитку, яка простягається на 3 км. Така ж ситуація зі щільністю. Золото поступається лише платині. Якщо наповнити 2 однакові пляшки водою й дорогоцінним металом, то остання стане важчою приблизно у 20 разів.

Чисте золото майже не контактує зі сторонніми речовинами. За винятком ціанистого калію, натрію, сумішей кислот. Темніти й втрачати природний вигляд може лігатура. Тому за прикрасою важливо ретельно доглядати, якщо хочеться подовжити її термін експлуатації.

Золото застосовується при виготовленні медичної електроніки, оскільки добре проводить тепло. В поєднанні з надміцним пластиком золото зустрічається навіть у космосі й на американських хмарочосах. Так вдається захистити зір космонавтів, а також мінімізувати вплив шкідливого сонячного випромінювання.

Отже, зрозуміло, чому золоті прикраси мають таку популярність. Інвестуйте в коштовності, якщо не хочете прогадати.

Оставить отзыв
Ваша оценка: