ruua

Про договір позики та боргову розписку

Про договір позики та боргову розписку

Людям дуже часто доводиться брати гроші у борг, а отже, і давати їх. Слід розуміти, що такі операції завжди пов'язані з певними ризиками. Щоб убезпечити себе від неповернення, необхідно укласти боргове зобов'язання. Боргова розписка зразок допоможе позикодавцю правильно скласти документ та повернути свої гроші у разі непередбачених ситуацій або нечесної поведінки позичальника.

При передачі коштів від однієї особи іншій не можна покладатися на усні домовленості. Слід укладати договір позики у письмовій формі, незалежно від того, фізичній чи юридичній особі надаються гроші у борг.

Важливо знати! Порядок надання грошей у борг від однієї особи іншій фізичній або юридичній особі передбачено Цивільним кодексом України.

Договір позики - це угода, за якою одна сторона надає кошти в борг (позику) іншій стороні. Він вважається укладеним з моменту передачі коштів або матеріальних цінностей у борг.

Важливо, щоб позичальник підтвердив факт отримання певних коштів спеціальною розпискою, особливо якщо йдеться про велику суму

Боргова розписка - це документ, який позичальник надає позикодавцю в якості доказів отримання коштів (речей) та зобов'язань щодо їх повернення.

Майте на увазі! Позичальник повинен написати записку власноруч!

Боргова розписка підтверджує, що договір передачі грошей або інших коштів у борг мав місце насправді.Такий документ буде дуже корисним, якщо справа дійде до суду. Він допоможе прийняти правильне рішення та повернути борг.

Для того, щоб не виникло непорозумінь, розписку треба складати грамотно, вказуючи всі важливі деталі, що стосуються не лише отриманої суми, а й терміну її повернення. Важливо, щоб при угоді були присутні свідки, дані та підпис яких були відображені у документі.

Дані, які обов'язково відображаються у борговій розписці

  • Назва документа ("Розписка").
  • Детальні відомості про позикодавця (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, паспортні дані).
  • Точна боргова сума в конкретній валюті (цифрами та прописом, тобто словами).
  • Дата, коли борг має бути повернено.
  • Дата складання. 
  • Місце складання.
  • Прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані та особистий підпис боржника.
  • Прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, конкретне місце проживання та особисті підписи свідків (не менше двох).

Майте на увазі! Щоб завершити договір позики, слід оформити розписку позикодавця,  в якій би він підтвердив отримання ним у повному розмірі грошових коштів або інших належних йому цінностей.

Оставить отзыв
Ваша оценка: